سومین مجموعه شعر پروین سلاجقه با عنوان «روی جاده برفی» منتشر شد

کتاب صوتی «روی جاده برفی»، سومین مجموعه شعر پروین سلاجقه با آهنگسازی هوشیار خیام منتشر شد.

مجموعه شعر صوتی «روی جاده برفی»

در این مجموعه پیش از هر چیز، اقتدارگرایی زنانه‌ی بی‌واسطه شاعر به چشم می‌خورد. کتاب صوتی «روی جاده برفی» با مضمون اجتماعی نوشته شده است و علاوه بر آن به محتوای قابل تعمیم و جهانی‌تری اشاره می‌کند. شاعر به خوبی ردپای جغرافیای زیستی خود را در شعر متجلی کرده و به عنوان مثال در «طالبانی‌ترین شهروند»، برای توصیف از «طالبان» استفاده می‌کند اما نه در کارکرد ارجاع دقیق به امرواقع برای نقادی عصر معاصر. بلکه به صورت رمزگذاری برای مخاطب. در این شیوه‌ی ارجاع به امرواقع، شاعر کمتر نقشی در شکل دادن به مضمون ذهنی خود دارد، چرا که از ذخیره اطلاعاتی مخاطب استفاده می‌کند.

در ادامه می‌توان به مصداق‌های اقتدارگرایی زنانه نیز در این مجموعه شعر، اشاره کرد. راوی در شعری خود را به عنوان آناهیتای اسطوره‌ای معرفی می‌کند، در شعری دیگر به معشوقه می‌گوید: «نمی توانی به دستم آوری» یا در جایی خود را «فرمانروای سپاه واژه‌ها» می‌نامد.

 

تیزر کتاب صوتی «روی جاده برفی»

 

هوشیار خیام (۱۳۵۷- )، آهنگساز این مجموعه، تحصیلات دانشگاهی خود را همزمان در دانشکده موسیقی دانشگاه هنر و کالج ترینیتی لندن ادامه داده و به اخذ مدرک کاردانی نوازندگی پیانو در سال ۱۳۷۵ و لیسانس تئوری موسیقی در سال ۱۳۷۶ از ترینیتی کالج لندن نائل آمده است. وی در آمریکا موفق به اخذ دکترای موسیقی در آهنگسازی و رهبری ارکستر گردید و در کالج کنسرواتوار موسیقی سینسیناتی به سمت دستیار پروفسور به تدریس تئوری موسیقی و آهنگسازی پرداخت.

»» کتاب صوتی «روی جاده برفی» را می‌توانید از اپلیکیشن نوار تهیه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *